Шаќири: Наскоро ќе биде објавен повикот за избор на учебник по англиски јазик


Повикот за избор на учебник по англиски јазик ќе биде објавен за многу брзо време и очекувам во текот на наредната учебна година конечно да се реши проблемот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука редовно, транспарентно и одговорно информира за реформата на националниот образовен систем што е во тек, соопштија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 2. февруари 2023 (ИНПРЕС) – Министерството за образование и наука ги објави резултатите од Конкурсот за доделување на стипендии на редовни студенти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за образование и науки, Јетон Шаќири, вчера соопшти дека повеќе од 90 отсто од учебниците се доставени за прво, второ, четврто и петто одделение. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На почетокот на февруари, дел од учениците се уште се без учебници. Наместо во септември., министерот Шакири, на половина од година уверува дела дека 90 отсто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 90 отсто од учебниците се доставени за прво, второ, четврто и петто – одделенијата во кои децата учат според нови наставни програми согласно со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука и Јетон Шаќири и шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Килиан Вал потпишаа два меморандума за разбирање,за спроведување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска министерот за образование и наука Јетон Шаќири и шефот на мисијата на ОБСЕ, амбасадорот Килиан Вал потпишаа два меморандума за соработка кои ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 251 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 449 | | | веќе видена

По разорниот земјотрес што се случи на границата на Турција и Сирија, во кој според последните проценки загинаа повеќе од 9.400 луѓе, од овие две земји доаѓаат ...
сите 713 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шаќири: Наскоро ќе биде објавен повикот за избор на учебник по англиски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: