Може ли македонските ИТ експерти да бидат мирни – Како ќе влијаат глобалните откази и кризи?

ИКТ секторот во Македонија е најпосакувана дестинација за вработување со оглед на платите кои се над државниот просек и одличните бенефиции за привлекување и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бугарските бизниси во секторите за производство, трговија, услуги и туризам можат да почнат да аплицираат за грантови во вкупна ...
| | веќе видена | слични

Работник врши инспекција пред испорака за возила што штотуку излегле од производната линија во производствена база на кинескиот производител на автомобили BAIC ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 460 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може ли македонските ИТ експерти да бидат мирни – Како ќе влијаат глобалните откази и кризи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: