ЕСМ продаде 3.390 мегават часови струја како ноќни вишоци од почетокот на месецов


Од почетокот на годината се произведени и продадени вкупно 3 390 мегават часови електрична енергија како ноќни вишоци, од кои 1 140 по цена од 103 евра по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната прес-конференција соработникот за енергетика, Виктор Андонов, ги презентира најновите информации во врска со енергетската состојба во земјата. Тој ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција владиниот соработник за енергетика, Виктор Андонов, подвлече дека во месец јануари, во екот на зимата, домашното производство ...
| | веќе видена | слични

За субвенционирана струја не се пријавени уште осумдесетина основни и средни училишта од вкупно 475 училишта во државата, откри денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За струја по фиксна субвенционирана цена до АД Електрани на Македонија (ЕСМ) се пријавиле уште 41 субјект, покажуваат податоците од последниот повикот што ...
| | веќе видена | слични
20 копии

АД ЕСМ правел добрини и иако немале обврска ги објавувале склучените договори за набавка на гас, електрична енергија, но и мазут. Барем така вели директороот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ продаде 3.390 мегават часови струја како ноќни вишоци од почетокот на месецов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: