ОТВОРАЈТЕ ОЧИ КОГА ЗАМИНУВАТЕ НА СЕЗОНСКА РАБОТА ВО СТРАНСТВО! Многумина се изгореле


2 копии

По Германија, која објави висока бројка за вработување на Балканци, и земјите од поблискиот регион тргнаа во „лов“ на работници од земјава. Агенции и ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 112.733 лица се регистрирани како невработени на крајот на ланската година во државната агенција за вработување. Ова е бројката на која може да смета ...
| | веќе видена | слични

Стотици граѓани денеска дојдоа во „Холидеј ин“ на отворениот ден за работа што го организираше Групацијата „Јадрански луксузни хотели“ од Хрватска. Меѓу ...
| | веќе видена | слични

Хрватска очекува да сруши рекорди претстојнава туристичка сезона. Меѓутоа, истовремено може да се соочи и со рекорден недостиг на работна сила. За навреме да ...
| | веќе видена | слични

Секој човек е приказна за себе и секој кој заминал да работи надвор од Македонија има различно искуство. Но, сепак за да заминат во странство, граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројни анкети кои се правени во земјава неколку години по ред, покажуваат дека македонските граѓани најмногу сакаат да работат во државен сектор. За нив ...
| | веќе видена | слични

Истите грешките во врска со пазарот на трудот се повторуваат од осамостојувањето до денес. Но, сега лекот е најден – нашите работници ќе ги испратиме во ...
| | веќе видена | слични

Ниските плати во земјава и натаму причина младите да бараат подобра егзистенција надвор од границите. Во последно време се поатрактивна дестинација за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТВОРАЈТЕ ОЧИ КОГА ЗАМИНУВАТЕ НА СЕЗОНСКА РАБОТА ВО СТРАНСТВО! Многумина се изгореле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: