Вооружени Бугари сакале да му се поклонат на Гоце Делчев на 4 февруари во Скопје


Група Бугари кои поседуваат оружје, според информациите кои ги имаме, треба да влезат во Македонија и да предизвикаат инциденти, рече заменик министерот за ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот парламент утринава со големо мнозинство ја усвои декларацијата за „осуда на појавите и повиците за насилство врз Бугарите во Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Мајката на натепаниот охриѓанец со бугарско самочувство Христијан Пендиков не може да се врати од Бугарија во Македонија. Блиски на нивното семејството за ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот парламент со големо мнозинство усвои декларација со која категорично го осуди насилството врз македонските Бугари во Македонија, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружени Бугари сакале да му се поклонат на Гоце Делчев на 4 февруари во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: