Откажани околу 300 летови од берлинскиот аеродром „Бранденбург“ поради штрајк

Сите патнички летови од берлинскиот аеродром Бранденбург денеска се откажани или пренасочени поради еднодневниот штрајк на работниците, јави германската ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија се огласи по најновата одлука на министерот за финансии Фатмир Бесими да ја избрише одредбата со која се зголемуваат ...
| | веќе видена | слични

.Околу 500.000 работници ширум Британија излегоа на протести, што се смета дека е најголемиот штрајк во последната деценија, пренесува Би – Би – Си. Околу ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница го утврди текстот на Предлогот на Законот за изменување на Законот за буџети. -Предложените законски измени се во насока на ...
| | веќе видена | слични

Се одложува покачувањето на платите од 30 отсто во Министерството за финансии. Иако пред само една недела добија ветување од министерот Бесими, вработените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработените од Министереството за финансии претпладнево на мирен протест пред министерството, во знак на револт зошто првиот финансиер Бесими ја поништи ...
| | веќе видена | слични

Стотина вработени во Министерството за финансии денеска излегоа пред зградата на Министерството за финансии откако министерот Фатмир Бесими реши да си го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Околу половина милион британски учители, државни службеници, машиновозачи денеска излегоа на улиците на градовите ширум Велика Британија во знак на протест ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога се спроведуваат најзначајните реформи во јавните финансии, што се предуслов за забрзување на економскиот раст, но и дел од нашиот пат кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 447 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажани околу 300 летови од берлинскиот аеродром „Бранденбург“ поради штрајк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: