Македонија ризична зона за нова епидемија со морбили

2 копии

На Македонија и се заканува епидемија со морбили ако не се зголеми опфатот на вакцинација, предупредуваат здравствените власти. Според податоците на Институтот ...
| | веќе видена | слични

Во Србија постои страв дека може да се појави епидемија на морбили, но сега се шири и норовирусот, познат како „ферари“. Во Србија се појавија мали сипаници и ...
| | веќе видена | слични

Драматична е состојбата со менталното здравје кај децата особено во периодот после Ковид-19. Пандемијата придонесе за целокупното нарушување на менталното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот Бугарин и новинар Владимир Перев истакна дека по досегашните негативни изјави против Бугарите, не може да се очекува ништо ново за време на ...
сите 465 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави формирање на ножни стражи за чување на гробот на Гоце Делчев пред утрешното ...
сите 405 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 253 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 228 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

„Арсовска со поддршка на СДС, Левица и ДУИ поставува директори кои ги користат позициите за испумпување на милиони преку тендери.Само 4 дена откако Марјанчо ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ризична зона за нова епидемија со морбили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: