Полицијата вчера во Скопје казни 90 возачи - пет од нив возеле без возачка дозвола

10 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (24.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во јануари годинава, полициските службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово, на поширокото ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
5 копии

Во 2002 година на подрачјето на Тетово во сообраќајни несреќи животот го загубиле четворица пешаци што претставува речиси половина од вкупниот број настрадани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 10 до 14 часот во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден (31.01.2023) во периодот од 12.00 до 16.00 часот на територијата на Република Северна Македонија спроведена е акциска контрола на ...
| | веќе видена | слични

Казни на 174 пешаци за 4 часа им се изречени во вчерашната акција на МВР која е спроведена во Македонија, соопшти министерството. „Во текот на вчерашниот ден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може дома да прави што сака, а битката треба да ја бие пред ЕУ. Не е првпат Бугарија да донесе декларација со осуда за Македонија, вели во интервју ...
сите 662 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
сите 413 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 142 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата вчера во Скопје казни 90 возачи - пет од нив возеле без возачка дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: