Србинката, чие бебе беше најдено во замрзнувач: никој не знаеше дека сум бремена

Бебето било пронајдено во куќата во која живеат Лидија, нејзиниот сопруг Зоран (62) и нивните четири деца. Таа признала дека новороденчето е нејзино, а на ...
| | веќе видена | слични

 Се чувствувам потчинета на своите деца, како тие да го командуваат и делегираат текот на секојдневието и животот дома. Се наоѓам во ситуации да им кажам да ...
| | веќе видена | слични

 „Како мала ја прашував мајка ми: ‘Чекај, каде се другите деца како мене, зошто сум поинаква?, а мајка ми ми велеше: ‘Девојче мое, сите ние сме родени ...
| | веќе видена | слични

Кили Ли (21) има три деца на возраст од седум, пет и три години. Дознала дека е бремена со своето прво дете кога имала само 14 години. Раскинала со тој партнер ...
| | веќе видена | слични

 „Местото на жената е дома“ – вели оваа мајка на 2 деца, која не оди на работа и на социјалните мрежи отворено се залага за тоа мајките да се сконцентрираат ...
| | веќе видена | слични

Никола Тимов од Штип има само 20 години, а поради заболување на белите дробови преживеал вистинска борба за својот живот. Битката ја доби во Клиничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 447 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србинката, чие бебе беше најдено во замрзнувач: никој не знаеше дека сум бремена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: