Папа Франциск со ЛИБЕРАЛЕН СТАВ ЗА ХОМОСЕКСУАЛНОСТА: „Бог ги сака сите свои деца какви што се“

3 копии

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско изјави дека законите што ја криминализираат хомосексуалноста се неправедни и оти „бог ги сака сите свои ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск ги појасни своите неодамнешни коментари за хомосексуалноста и гревот, велејќи дека мислел само на официјалното католичко морално учење дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 253 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 448 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 3 степени е регистриран во подрачјето на градот Садово, Пловдивско. Епицентарот е на 140 километри од Софија. Ова го покажуваат ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папа Франциск со ЛИБЕРАЛЕН СТАВ ЗА ХОМОСЕКСУАЛНОСТА: „Бог ги сака сите свои деца какви што се“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: