Шоле го повика Курти да го прифати европскиот предлог


3 копии

Приштина не сака да формира Заедница на српските општини на Косово и Метохија, иако тоа беше предвидено со Бриселскиот договор уште во 2013 година, туку само ...
| | веќе видена | слични

Српскиот парламент ќе заседава на предлог на српската влада, а единствена точка на дневен ред е извештајот на владината канцеларија за Косово за преговорите со ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти во изјава за француската агенција „АФП“ најави дека ќе се спротивстави „на сите обиди за уцена на Западот во врска со крајниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спроведувањето на меѓународната правна обврска за формирање на Заедницата на српските општини (ЗСО), заедно со враќањето на српските претставници во косовските ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на српската партија Заветници, Милица Ѓурѓевиќ Стаменковски, гостувајќи во емисијата „Таковска 10“ на РТС изјави дека нејзините деца можат да ...
| | веќе видена | слични

„Не верувам дека може да има договор за прашањето за Косово. Живееме во демократски режим и природно е луѓето да не се согласуваат. Не е природно да не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ги контролира пристапите до црквата Свети Спас, во рамки на засилените безбедносни мерки пред утрешното одбележување 151 година од раѓањето на ...
сите 466 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 240 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 93 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 262 | | | веќе видена

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција, (ЦИА) Вилијам Барнс, понудил околу 20 отсто од украинската територија на руската страна во замена за ...
сите 292 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шоле го повика Курти да го прифати европскиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: