Google решение за дешифрирање на докторскиот ракопис


Време зa читање: 2 минути Корпорацијата Мајкрософт во средата објави премиум понуда за пораки на Teams, поддржувана од ChatGPT за да ги поедностави состаноците ...
| | веќе видена | слични

Создавачот на популарниот „чет-бот“ ChatGPT лансираше нова софтверска алатка, класификатор кој определува дали текстот е напишан од човек или од вештачка ...
| | веќе видена | слични

Алатките за вештачка интелигенција стануваат сѐ попознати и сѐ повеќе се користат во секојдневието. Можностите кои ги нудат се бројни, а многумина ја сметаат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Вештачката интелигенција е тука, и таа доаѓа за вашата работа. Толку ветувачки се способностите на алатката што Мајкрософт, во услови ...
| | веќе видена | слични

Новото дигитално време со себе носи нови предности но и проблеми во секојдневието.Со развојот на вештачката интелегензија се отвараат нови можности во секое ...
| | веќе видена | слични

„BuzzFeed“, американска компанија за дигитални медиуми, планира да почне да користи вештачка интелигенција (Artificial Intelligence) за персонализација и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Дали се ближи крајот на домашните задачи? Додека новите моќни алатки за вештачка интелигенција (АИ) како ChatGPT го освојуваат ...
| | веќе видена | слични

Четботот ChatGPT со вештачка интелигенција (ВИ) којшто го фасцинира речиси целиот свет со своите “промислени” одговори на специфичните прашања, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 447 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google решение за дешифрирање на докторскиот ракопис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: