Северна Кореја го затвори главниот град поради „неодредена респираторна болест“

Главниот град на Северна Кореја е затворен пет дена поради, како што велат, неодредено респираторно заболување. Властите во главниот град на Северна Кореја, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Белата куќа ги отфрли обвинувањата на Северна Кореја дека воените маневри на САД и нивните јужнокорејски сојузници во Жолтото Море доведоа до ескалација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соединетите Држави се посветени на спречување на провокациите на Северна Кореја, вклучително и користење на низа средства, како и нуклеарно оружје, рече шефот ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон е посветен на користење на конвенционални и нуклеарни средства за одвраќање за заштита на Јужна Кореја, изјави американскиот секретар за одбрана Лојд ...
| | веќе видена | слични

Властите на Северна Кореја денеска негираа дека испорачуваат оружје на Русија по обвинувањето на Вашингтон дека Пјонгјанг испратил ракети до руската паравоена ...
| | веќе видена | слични

Германската влада по долго колебање одлучи да и испорача на Украина борбени тенкови Леопард 2. Владата на Шолц исто така одлучи да им дозволи на другите земји ...
| | веќе видена | слични

Властите во главниот град на Северна Кореја Пјонгјанг наредија петдневен карантин поради зголемување на случаите на неодредено респираторно заболување, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Севернокорејските власти наредија петдневно заклучување на жителите во главниот град Пјонгјанг поради појава на „респираторни заболувања“. Ова е прва ваква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 599 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 264 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја го затвори главниот град поради „неодредена респираторна болест“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: