Санкционирани 108 возачи за брзо возење

2 копии
4 копии
9 копии

Во 2002 година на подрачјето на Тетово во сообраќајни несреќи животот го загубиле четворица пешаци што претставува речиси половина од вкупниот број настрадани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 10 до 14 часот во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден (31.01.2023) во периодот од 12.00 до 16.00 часот на територијата на Република Северна Македонија спроведена е акциска контрола на ...
| | веќе видена | слични

Казни на 174 пешаци за 4 часа им се изречени во вчерашната акција на МВР која е спроведена во Македонија, соопшти министерството. „Во текот на вчерашниот ден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 173 | | | веќе видена

Вчерашниот ден светот го обиколи снимката од штотуку родено бебе, кое било спасено од под урнатините во земјата. Кај него не била одвоена папочната врвца со ...
сите 564 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 120 | | | веќе видена

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници ...
сите 279 | | | веќе видена

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 214 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санкционирани 108 возачи за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: