НАЈВИСОКАТА ПРОСЕЧНА ПЛАТА БИЛА 93,361 ДЕНАР И НЕ Е НА ИНФОРМАРИЧАРИТЕ. Kолку вредеа еден банкар, правник, фармацевт..пред десет години, колку вреди сега?

Време зa читање: 3 минути За десет години просечната нето плата на ниво на држава пораснала за 12,154 денари. Ова го покажуваат податоците на Државниот завод ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Буџетските трошоци за јавниот сектор се поголеми, а животниот стандард им стагнира Новиот закон за систем на плати во јавниот сектор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот закон за систем на плати во јавниот сектор е на јавна расправа до 15 февруари. Претпоставките за новата пресметка, заедно со растот на минималната ...
| | веќе видена | слични

Реалните плати во Македонија во изминатата година се намалија за скоро 5 отсто, иако луѓето просечно добиваат повеќе пари. Главна причина за падот е ...
| | веќе видена | слични

И покрај неколкукратното зголемување на минималната плата и порастот на просечната нето-плата која во ноември достигна 33 илјади денари или 536 евра и е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во 2012 година највисоката просечна плата од над 93 илјади денари ја имале вработените во воздухопловниот транспорт. Платите во овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Платите на најслабо платените работници во земјава во текот на месец ноември дополнително се намалиле во споредба со месец октомври. Иако намалувањето е ...
| | веќе видена | слични

Со една просечна и една минимална плата во земјава, одвај може да се наполни потрошувачката кошница. За една година таа е потешка за околу 20 илјади денари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска, на последниот ден од работата на бугарското собрание пред да се распушти, пратениците усвоија декларација поттикната од инцидентот во Охрид со која се ...
сите 541 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 240 | | | веќе видена

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 262 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 270 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Карбинци, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на што настанот ...
сите 135 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 298 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода А.Б.(43) од скопското село Арачиново затоа што при контрола во возилото „мерцедес“ со скопски ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈВИСОКАТА ПРОСЕЧНА ПЛАТА БИЛА 93,361 ДЕНАР И НЕ Е НА ИНФОРМАРИЧАРИТЕ. Kолку вредеа еден банкар, правник, фармацевт..пред десет години, колку вреди сега?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: