Трајанов и сличните нему се против европскиот фронт, порача Адеми


Координаторот на пратеничката група на ДУИ и потпретседател на партијата, Арбер Адеми синоќа од партиска средба со симпатизери од тетовските шарпланински села ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДУИ Али Ахмети од вчерашната средба во тетовското село Челопек повторно упати повик за создавање „заеднички Фронт за ЕУ“, но овојпат и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, вечерва пред жителите на тетовската општина Брвеница изјави дека самото членство во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните во општина Брвеница. Пред присутните, покрај ...
| | веќе видена | слични

Пред присутните, покрај претседателот Ахмети, се обратија и првиот вицепремиер Артан Груби, генералниот секретар на ДУИ Фатон Ахмети, министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имав кажано дека од далечина се гледа оти не е добар со здравјето. Но, тој не е мој пациент, треба да кажат лекарите, ако направи контрола и ако има проблем, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТВ Алсат му го упати ова прашање на лидерот на Алијанса на Албанците кој е и редовен професор по неврологија на Медицинскиот факултет во Скопје, дали се’ уште ...
| | веќе видена | слични

На времето сметаше дека има вистински здравствени проблеми, но сега не сака да зборува за тоа, бидејќи лидерот на ДУИ едноставно не бил негов пациент. Ова важи ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека Али Ахмети има вистински здравствени проблеми и му посакувам час поскоро да има успешна пензија, бидејќи за еден, или за два месеца ќе отиде таму ...
| | веќе видена | слични

„Таравари, сега седнувате заедно со претседателот на ДУИ Али Ахмети. Каква е неговата здравствена состојба?“ – ова провокативно прашање му беше поставено вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајанов и сличните нему се против европскиот фронт, порача Адеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: