Нов Зеланд доби нов премиер


Авионот на Емирати кој полетал од Дубаи до Новозеландскиот Окленд се вратил во – Дубаи по 13-часовен лет. Причината поради која пилотот морал да се „сврти“ е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Трет ден по ред, продолжија разорните поплави на Нов Зеланд, кои според властите, досега однеле четири животи. Обилните дождови што ја зафатија земјата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Смртоносните поплави во Нов Зеланд по изобилните дождови го зафатија Северниот остров на земјата, предизвикувајќи лизгање на земјиштето и уривање на патишта. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Смртоносните поплави во Нов Зеланд продолжија и денеска откако обилните дождови го зафатија Северниот остров во земјата, кои предизвикаа лизгање на земјиштето, ...
| | веќе видена | слични

Властите на Нов Зеланд денеска соопштија дека три лица загинале, а најмалку едно се води како исчезнато во поплавите предизвикани од рекордните количини врнежи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Завршуваат преговорите меѓу претставниците на Алијанса за Албанците и СДСМ. За влезот на новиот владин коалициски партнер, Алијанса за Албанците, преговорите ...
сите 277 | | | веќе видена

Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со овозможен пристап ...
сите 491 | | | веќе видена

„Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 455 | | | веќе видена

Чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, на утринското официјално одбележување во црквата „Св. Спас“помина во мирна атмосфера и во ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов Зеланд доби нов премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: