ДИМОВСКИ И ЃОРГОВ, ТРИГЛАВ ПЕНЗИСКО ДРУШТВО: Важноста на позадинските операции во успешното управување со пензиски фондови

Време зa читање: 10 минути Арне и Цветанчо се млади и амбициозни финансиски експерти, како дел од исто така младиот и посветен тим во Триглав пензиско друштво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Јануари е знак на позитивни вести и надеж за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Бил Гејтс троши многу од своето време во аларм за егзистенцијални глобални закани, како климатските промени и идните пандемии. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Милијардерот и филантроп Бил Гејтс неодамна изјави дека е оптимист за иднината на човештвото, и покрај многуте предизвици со кои тоа се соочува. Тој верува ...
| | веќе видена | слични

„Ќе ја излечиме дебелината, ракот, ќе ја искорениме детската парализа“, нагласи тој. Еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, неодамна изјави дека е ...
| | веќе видена | слични

Еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, зборувал за периодот кој е најпогоден за раѓање и ги споредил условите за живот денес со оние од минатото. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИМОВСКИ И ЃОРГОВ, ТРИГЛАВ ПЕНЗИСКО ДРУШТВО: Важноста на позадинските операции во успешното управување со пензиски фондови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: