Објавени два романа од најдобрата кинеска фантастика за деца

„Македоника литера“ неодамна публикуваше два романа од нова серија со наслов „Најдобрата кинеска фантастична литература за деца“ – „Детето на ветрот“ од Ванг ...
| | веќе видена | слични

По повод Денот на гласното читање книги, денеска ОУ „Никола Карев“ од Кочани беше организатор и домаќин на општинска промоција на кинеска литература за деца. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нови изданија за најмладите читатели Во Детскиот креативен центар при МКЦ во саботата се одржа промоција на книгата за деца „Ведра“ од Јулијана Величковска, за ...
| | веќе видена | слични

В сабота, 28 јануари, со почеток од 18:30 часот во во Културно информативниот центар – Скопје („Сала Империјал 2“) ќе се одржи промоцијата на „Ведра“, книга за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 266 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавени два романа од најдобрата кинеска фантастика за деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: