Нека не ти е мака што не си овде долу, порача Игор Џамбазов на годишнина од смртта на неговиот татко

Една година од смртта на маестро Александар Џамбазов. Неговиот син, Игор, сподели емотивни зборови по повод годишнината. -Помина една година. Цела година. За ...
| | веќе видена | слични

Овојпат во #РаскажиМи читаме збир раскази од Горан Петревски. Исполнети со луцидност и напишани во совршено кратка форма, и претходно објавивме дел од ...
| | веќе видена | слични

Актерот Игор Џамбазов со емотивна порака се сеќава на неговиот татко, маестро Александар Џамбазов кој почина на 86-години. Денеска на 25-ти јануари се наврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред точно една година на 85-годишна возраст почина диригентот и композитор Александар Џамбазов.На тој 25-ти јануари 2022 година Игор Џамбазов го загуби својот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 „Нема да ти посакам да бидеш добар, оти таму кај што си, не може да ти е лошо. Чувај ми место до клавирот...“, гласи крајот на емотивната објава на Игор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 137 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 251 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 220 | | | веќе видена

Полјаците со силна воена логистичка поддршка за украинската војска Американскиот весник „Волстрит журнал“ објави голем извештај од огромен фабрички комплекс, ...
сите 189 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нека не ти е мака што не си овде долу, порача Игор Џамбазов на годишнина од смртта на неговиот татко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: