Хрватските угостители организирано бараат сезонски работници од Македонија - златниот рудник на работна сила

Хрватска очекува да сруши рекорди претстојнава туристичка сезона. Меѓутоа, истовремено може да се соочи и со рекорден недостиг на работна сила. За навреме да ...
| | веќе видена | слични

Axios пишува дека и натаму се барани работниците кои се грижат за сабјер сигурноста. Поради честите хакирања и сајбер напади тие се многу барани. Лани во ...
| | веќе видена | слични

Малтретирањето на работното место не е нов проблем. За некои вработени, работата од дома претставува решение и оддалечување од секојдневните проблеми во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 598 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 263 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватските угостители организирано бараат сезонски работници од Македонија - златниот рудник на работна сила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: