Нови информациски системи за управување со јавните финансии во вредност од 24,9 милиони евра

Преку проект во вредност од 24,9 милиони евра ќе се воспостават три нови информациски системи со кои ќе се подобри ефикасноста, транспарентноста и одржливоста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во поглед на сивата економија имаме предизвици, што значи дека ќе имаме и нови проекти во оваа насока, рече директорката на УЈП Сања Лукаревска за време на ...
| | веќе видена | слични

Финансиите се на стабилно ниво во насока на раст, даночната реформа ќе ги зголеми приходите, повеќе пари ќе се враќаат во стопанството, чуварот на државната ...
| | веќе видена | слични

Тој на годишната конференција „Година на нови можности“ посветена на фискалната, монетарната и даночната политика во време на кризи изрази надеж дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Успешната наплата на приходите на УЈП е во зависност од сите општествени текови, рече директорката Сања Лукаревска за време на годишната конференција „Година ...
| | веќе видена | слични

Да се направи оптимизација и да се имплементираат и дизајнираат приоритетите е сериозен предизвик за Министерството за финансии, кажа министерот Фатмир Бесими ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска најави дека ќе се напарават дополнителни напори за да се забрза повратот на персоналниот данок на доход кај ...
| | веќе видена | слични

Тоа, како што рече, ќе се реализира во координација со УЈП и Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Бесими, одговорајќи на пратенички ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска информира дека се собрани околу 94 милиони денари од данокот на фирмите кои работеа во недела. Тие средства ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови информациски системи за управување со јавните финансии во вредност од 24,9 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: