Дончиќ од херој до трагичар за Далас


2 копии

Лука Дончиќ одигра нов одличен натпревар. Далас надокнади негатива од 11 од третата четвртина и на крај го победи Детроит со 111-105. Дончиќ на извонреден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словенечкиот репрезентативец Лука Дончиќ блескаше во победата на Далас над Детроит од 111:105 во рамките од НБА лигата . Дончиќ пред неколку дена за време на ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ брзо ја санираше повредата на скочниот зглоб и се врати на терените по еден меч пауза, а краткиот одмор очигледно одлично му дојде на Словенцеот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дончиќ од херој до трагичар за Далас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: