БЕЗ ТЕНКОВИ, НА УКРАИНА ЦРНО Ѝ СЕ ПИШУВА! Русија во офанзива, Зеленски бара позбрзи одлуки од сојузниците


Можната испорака на борбени тенкови од страна на Вашингтон за Украина ќе биде „уште една очигледна провокација” против Русија, изјави рускиот амбасадор во САД ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На периферијата на Тоурнаи, средновековен град во француското говорно подрачје на Белгија, се наоѓа скромен сив хангар, одвај скриен зад ограда. Внатре има ...
| | веќе видена | слични

Павел, пензиониран генерал на НАТО, во своето прво интервју за странските медиуми по претседателските избори изјави дека Украина морално и практично ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на Чешка Петр Павел денеска изјави дека на Украина треба да и се дозволи влез во НАТО „штом војната ќе заврши“. Павел, пензиониран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дебела парична награда ќе добие секој руски војник кој ќе успее да уништи или да зароби американски тенк „Абрамс“ или германски тенк „Леопард 2“ во Украина. ...
| | веќе видена | слични

Кремљ во средата ја поздрави понудата на руска компанија да „исплати награди“ на војниците кои уништуваат тенкови од западно производство на линијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 556 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 451 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕЗ ТЕНКОВИ, НА УКРАИНА ЦРНО Ѝ СЕ ПИШУВА! Русија во офанзива, Зеленски бара позбрзи одлуки од сојузниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: