Историски промени на Оскарите – дали ќе си го обелат образот?


Британската актерка Андреа Рајсборо ќе ја задржи контроверзната номинација за Оскар за филмот „To Leslie“ (За Лесли) , иако анализата на необичната промотивна ...
| | веќе видена | слични

Академијата за филмска уметност и наука нема да ѝ ја одземе номинацијата за Оскар на британската актерка Андреа Рајсборо, иако имало загриженост околу ...
| | веќе видена | слични

Академијата ќе ја разгледа номинацијата на Андреа Рајзборо во време на дебата за нејзината кампања.Изненадувачката номинација за Оскар на британската актерка ...
| | веќе видена | слични

Режисерката Чиноние Чукву го обвини Холивуд за бесрамна мизогинија кон афроамериканките откако нејзиниот филм „Тил“ не доби ниту една номинација за „Оскар“. ...
| | веќе видена | слични

Финалето на кинотечната програма во јануари е во знакот на македонските (ко)продукции СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА, дебитантски игран филм на Кристијан Ристески, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 598 | | | веќе видена

Стојко Стојков од партијата на Македонците во Бугарија ОМО Илиден Пирин вели дека во сабота тој лично не доаѓа во Македонија, да положи цвеќе на гробот на ...
сите 541 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, коментирајќи за евентуалното влегување на Алијансата за ...
сите 246 | | | веќе видена

Додека Ковачевски се занимава со висока политика и саеми за "еднакви можности" и трча да и одоброволи на Бугарија, додека Ахмети си потпевнува песни во ...
сите 164 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историски промени на Оскарите – дали ќе си го обелат образот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: