Закон за намалување на инфлацијата во Европа по терк на САД

Иако некои европски политичари се амбивалентни кон донесеното законодавство за заштита од климатските промени (ИРА) на американските демократи, американскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работник врши инспекција пред испорака за возила што штотуку излегле од производната линија во производствена база на кинескиот производител на автомобили BAIC ...
| | веќе видена | слични

Три години од членството во НАТО: Што доби Македонија, а што Алијансата од нас Сѐ уште е помал бројот на годините што Македонија ги има како членка на НАТО, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 228 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 138 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 252 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 220 | | | веќе видена

Полјаците со силна воена логистичка поддршка за украинската војска Американскиот весник „Волстрит журнал“ објави голем извештај од огромен фабрички комплекс, ...
сите 189 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закон за намалување на инфлацијата во Европа по терк на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: