Откажани околу 300 летови од берлинскиот аеродром Бранденбург поради штрајк

5 копии

Сите патнички летови од берлинскиот аеродром Бранденбург денеска се откажани или пренасочени поради еднодневниот штрајк на работниците, јави германската ...
| | веќе видена | слични

Имено, за да летаат со Рајанер со своето бебе, персоналот вчера побарал од родителите да платат билет за момчето, јавува израелската новинска агенција Мако. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Требало да има 300 полетувања и слетувања со речиси 35.000 патници. Штрајкот започна утрово околу 3 часот и 30 минути. Синдикатот Ver.di го повика персоналот ...
| | веќе видена | слични

Сите летови на аеродромот БЕР во Берлин денес беа откажани поради еднодневен штрајк на персоналот кој бараше повисоки плати, соопшти операторот. За денес ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 692 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 368 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажани околу 300 летови од берлинскиот аеродром Бранденбург поради штрајк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: