Во дворот на членот на Кавачкиот клан кој има два македонски пасоши пронајдени тела на три жени

Во дворот на членот на Кавачкиот клан, Жељко Бојаниќ, турската полиција пронашла тела на три жени додека трагала по телото на друг криминалец по име Риста ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека Срѓан Лалиќ е обвинет сведок и не смее да лаже пред судот, бидејќи ако го стори тоа, ја губи можноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Знаеме дека ја кажуваше вистината, затоа што луѓето забораваат, тој сега не е криминалец што може да лаже нешто за себе. Не смее да лаже, тој е обвинет ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште обвинетиот сведок против озлогласениот клан на Веља Беливук и Марко Миљковиќ изнесе застрашувачки тврдења во кои изјави дека Веља Невоља и ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите откриле дека по ликвидацијата на водачот на кланот Јовица Вукотиќ во Истанбул, непознато лице пришло и го снимило како умира, а потоа снимката ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 253 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 448 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во дворот на членот на Кавачкиот клан кој има два македонски пасоши пронајдени тела на три жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: