ПРИТИСОК ОД НАДВОР И ОД ВНАТРЕ ЗА ЕУ: Прво беше сменете го Уставот поради Грција, продолжува со менувајте го поради Бугарија


Постапката за уставни измени, според последните најави, би почнала најдоцна во јуни – јули годинава, а повици за нивно усвојување и деблокада на преговорите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24 вели дека влегувањето на Алијанса на Албанците во владата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
| | веќе видена | слични

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамота е што денес дискутираме на кој начин ќе се чествува и дали ќе се предизвикаат инциденти на чествувањето на денот на раѓањето на еден од најголемите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров го спореди европратеникот Ангел Џамбаски „со лицата кои што на стадион ќе истрчаат голи и гледаат да се сврти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов македонската јавност има добра меморија и памти како било до пред пет години, во меѓувреме што се направило и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ИО на СДСМ Андреј Петров во вестите на Сител телевизија истакна дека и покрај апокалиптичните прогнози дека владата ќе трае една недела, сега влегува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работна група од СДСМ ќе го води процесот на преговарање со Алијанса за Албанците, вели потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов во гостувањето во ТВ24. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 267 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРИТИСОК ОД НАДВОР И ОД ВНАТРЕ ЗА ЕУ: Прво беше сменете го Уставот поради Грција, продолжува со менувајте го поради Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: