„Бомбата“ на Кимих од 30 метри која спречи срам на „Алијанц арена“ (Видео)


Ѕвездите на Баерн Минхен се уште се во „зимски сон“ и изгледаат доста летаргично при рестартот на сезоната, нешто што може слободно да се заклучи од првите два ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот претседател на Баерн (М), Карл-Хајнц Румениге отворено зборуваше за главната разлика меѓу Баерн и останатите тимови во Бундеслигата во поглед на ...
| | веќе видена | слични

Без поголеми проблеми и со убедливи 4:0, фудбалерите на Баерн (М) славеа на гостински терен против Мајнц во меч од осминафиналето на германскиот куп.Момците ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен стави крај на лошите резултати од рестартот на сезоната во Германија, па по три реми исходи во низа, вечерва славеше во Купот над Мајнц. Дебито на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Баерн Минхен вечерва немаше проблеми и со убедлива победа против Мајнц од 0:4 се пласираше во четвртфиналето од Купот на Германија. Фаворитот на овој натпревар ...
| | веќе видена | слични

Почесниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес е незадоволен од настапите на тимот во новата 2023 година во Бундеслигата. „Баварците“ и натаму немаат триумф, ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно. Ова е благ збор за тоа што се случи изминатиот викенд во Лигите 5. Имено најголемите фаворити, и тоа дома, не успеаја да победат. Ова не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бомбата“ на Кимих од 30 метри која спречи срам на „Алијанц арена“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: