ПРЕКУ ИНДИСКИТЕ РАФИНЕРИИ ЗАВРШУВА ВО САД: Извозот на руска сурова нафта 50% поголем во јануари и покрај санкциите

Време зa читање: 2 минути Како што се зголемува побарувачката на азиска нафта, извозот на руската сурова нафта од пристаништата на Балтикот се на пат да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Веднаш штом од 5 декември се реши прашањето за ембаргото за увоз на руска нафта преку гасоводот Јанаф во Србија, пристигнаа нови забрани од Европската унија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индикатори зошто германската индустрија никогаш нема да биде конкурентна како што беше пред војната во Украина Руско-украинскиот конфликт и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути По првичното опаѓање, растот на цената на нафтата бележи стабилно качување нагоре во тековната година, при што во последните 12 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (08.02.2023) во 19.10 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави ...
сите 142 | | | веќе видена

Малолетно девојче било нападнато во автобус со бројот 57 вчера во Скопје. Според информациите од полицијата, нападнат бил и 32-годишен скопјанец кој се обидел ...
сите 167 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена

Во изминатите денови, државни функционери во Македонија во неколку наврати вербално малтретираа новинари и медиуми. Европската федерација на новинари (ЕФН) се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕКУ ИНДИСКИТЕ РАФИНЕРИИ ЗАВРШУВА ВО САД: Извозот на руска сурова нафта 50% поголем во јануари и покрај санкциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: