Жена го тужи Тајсон дека ја силувал во 90-тите, но сакала да остане анонимна

Некогашниот најопасен човек на светот, Мајк Тајсон, месецов доби своевидно „дежаву“ затоа што уште еднаш во животот е обвинет за силување. Се разбира, сега е ...
| | веќе видена | слични

Една жена го обвинила Мерилин Менсон дека сексуално ја злоупотребувал додека била малолетна, се наведува во новата тужба на озлогласениот музичар, поднесена ...
| | веќе видена | слични

Тифани Милер, директорка на „Google“ на корпоративна забава се обидела да го заведе Рајан Олохан, по што тој се обратил во човечки ресурси. 48-годишниот Рајан ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот светски боксерски шампион Мајк Тајсон е обвинет за силување од анонимна тужителка. Се се случило наводно во 90-те години од минатиот век. Девојката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачот Мерилин Менсон постигна спогодба со глумицата Есме Бјанко, која поднесе тужба во април 2021 година, обвинувајќи го музичарот – со вистинско име Брајан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 367 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена го тужи Тајсон дека ја силувал во 90-тите, но сакала да остане анонимна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: