На повидок ли е решение меѓу Белград и Приштина?


Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил , вечерва оцени дека земјата веќе се определила за Западот и дека, како што наведе, врската на Србија со ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти во изјава за француската агенција „АФП“ најави дека ќе се спротивстави „на сите обиди за уцена на Западот во врска со крајниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спроведувањето на меѓународната правна обврска за формирање на Заедницата на српските општини (ЗСО), заедно со враќањето на српските претставници во косовските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комитетот за надворешни работи на британскиот парламент одржа седница на која се разговараше за ситуацијата на Западен Балкан и политиката на Лондон кон овој ...
| | веќе видена | слични

Претходно медиумите објавија дека пратениците на 2 февруари треба да расправаат за Косово и оти во работата на седницата ќе учествува и претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Српската редакција на „Еуроњуз“ денеска објави дека САД апелирале одредени земји-членки на Советот на Европа (СЕ) да спречат влез на Косово во СЕ, сè додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 388 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 433 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На повидок ли е решение меѓу Белград и Приштина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: