Меџити: ДУИ победи во 2020 бидејќи Груби не го кандидиравме никаде, агенции ни кажаа дека е шампион за губење гласови

Сериозна дебата и европски вредности, се потребни за напредок на државата, а за тоа е потребно демократизирање на партијата, отворена дебата, аргументи и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети , ги коментираше сопартијците од т.н. „Огнена група“ во неговата партија, велејќи дека „останале на власт 20 години и правеле ршум“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Алијанса за Албанците и гостиварски градоначалник, Арбен Таравари, реагираше на изјавата на некогашниот градоначалник на Гостивар и актуелен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имав кажано дека од далечина се гледа оти не е добар со здравјето. Но, тој не е мој пациент, треба да кажат лекарите, ако направи контрола и ако има проблем, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТВ Алсат му го упати ова прашање на лидерот на Алијанса на Албанците кој е и редовен професор по неврологија на Медицинскиот факултет во Скопје, дали се’ уште ...
| | веќе видена | слични

На времето сметаше дека има вистински здравствени проблеми, но сега не сака да зборува за тоа, бидејќи лидерот на ДУИ едноставно не бил негов пациент. Ова важи ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека Али Ахмети има вистински здравствени проблеми и му посакувам час поскоро да има успешна пензија, бидејќи за еден, или за два месеца ќе отиде таму ...
| | веќе видена | слични

„Таравари, сега седнувате заедно со претседателот на ДУИ Али Ахмети. Каква е неговата здравствена состојба?“ – ова провокативно прашање му беше поставено вчера ...
| | веќе видена | слични

Си зададов задача себеси новите генерации да бидат унапредени, рече пратеникот и лидер на ДУИ Али Ахмети на синоќешната средба во Боговиње. ДУИ продолжува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити: ДУИ победи во 2020 бидејќи Груби не го кандидиравме никаде, агенции ни кажаа дека е шампион за губење гласови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: