Објавени номинациите за Оскар


Британската актерка Андреа Рајсборо ќе ја задржи контроверзната номинација за Оскар за филмот „To Leslie“ (За Лесли) , иако анализата на необичната промотивна ...
| | веќе видена | слични

Академијата за филмска уметност и наука нема да ѝ ја одземе номинацијата за Оскар на британската актерка Андреа Рајсборо, иако имало загриженост околу ...
| | веќе видена | слични

Академијата ќе ја разгледа номинацијата на Андреа Рајзборо во време на дебата за нејзината кампања.Изненадувачката номинација за Оскар на британската актерка ...
| | веќе видена | слични

Режисерката Чиноние Чукву го обвини Холивуд за бесрамна мизогинија кон афроамериканките откако нејзиниот филм „Тил“ не доби ниту една номинација за „Оскар“. ...
| | веќе видена | слични

Финалето на кинотечната програма во јануари е во знакот на македонските (ко)продукции СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА, дебитантски игран филм на Кристијан Ристески, ...
| | веќе видена | слични

На прагот на своите 60-ти години, двократниот оскаровец Том Хенкс сè почесто излегува од својата комфорна зона и избира улоги кои се оддалечуваат од оние по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавени номинациите за Оскар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: