Се прават напори Спортската сала „Гемиџии“ повторно да биде за меѓународни натпревари на македонските репрезентации

Спортот и во 2023 година останува еден од клучните приоритети на Општина Велес. Поради тоа, како што велат од општината, прават напори за подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Наместо храмови за спортот, двете најголемии спортски сали во Прилеп станаа негови гробници. Сала „Македонија“ над 2 децении нема технички прием откако беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Видеолотарија Касинос Австрија потпиша договор за спонзорство на боксерскиот клуб ПИНК ПАНТЕР ТИМ Штип. Видеолотарија Касинос Австрија ги поддржа активностите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Видеолотарија Касинос Австрија  ги поддржа активностите на боксерски клуб Пинк Пантер Тим Штип. Познатиот боксерски работник и поранешен репрезентативец, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 447 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се прават напори Спортската сала „Гемиџии“ повторно да биде за меѓународни натпревари на македонските репрезентации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: