Тројца загинати во пукотница во САД: Влегол во продавница, убил и избегал (ВИДЕО)

Напаѓачот е во бегство и се смета за опасен.Полицијата била повикана во продавницата Circle K во Јакима во 3:30 часот по локално време кога три лица биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пукањето се случило вчера попладне, а две лица се во критична состојба, соопшти полицијата.Се наведува дека напаѓачите во еден момент ги отвориле сите четири ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американецот Чунли Жао, осомничен за убиството на седум лица во две одвоени престрелки во Калифорнија, бил налутен од сметката за поправка од 100 долари што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 10 лица се ранети во пукотница што се случи во понеделникот попладне во Лејкленд, Флорида, информира полицијата, соопштија од Си-Би-Ес Њуз. Началникот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Осум лица се убиени а уште три други се ранети во масовно пукање на роденденска забава во неделата во јужноафриканската провинција Истерн Кејп, соопшти во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инцидентот се случил вчера доцна попладне по локално време, кога двајца вооружени напаѓачи отвориле оган врз гостите кои се собрале на роденденска забава, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Осум лица загинаа, а тројца се ранети во пукотница што се случила на роденденска забава во јужноафриканската провинција Источен Кејп, соопштија денес полициски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак вечерва на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара. Сведоци на настанот посочуваат ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца загинати во пукотница во САД: Влегол во продавница, убил и избегал (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: