Турција на неодредено го одложи состанокот со Шведска и Финска


2 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска го поддржа планот на Јапонија за двојно зголемување на воените трошоци во следните пет години, велејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во Токио изјави дека зајакнувањето на Кина и соработката на таа земја со Русија е закана не само за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ревизијата на стратегијата за национална безбедност на Јапонија објавена на крајот на 2022 година ја прави „уште повеќе“ партнер за мир, рече Столтенберг.– ...
| | веќе видена | слични

Оваа дилема практично ја обнови генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг кој е во рамките на својата посета на Јужна Кореја и Јапонија. Посетата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 491 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 358 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 158 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција на неодредено го одложи состанокот со Шведска и Финска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: