Хрватите ќе треба да се стрпат: Пленковиќ најави видливи резултати од влезот во Шенген и Еврозоната кон крајот на годинава

Во организација на Хрватската влада и Хрватската народна банка (ХНБ), во Националната и универзитетска библиотека (НСК) се одржа конференцијата „Хрватска - 20. ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во еврозоната се намалува трет месец по ред во јануари, покажуваат прелиминарните податоци на Евростат (Европски статистички податоци) објавени во ...
| | веќе видена | слични

Полека но сигурно растат каматните стапки. Поскапуваат и кредитите, а за волја на вистината, стануваат поатрактивни и депозитите. Народна банка ги објави ...
| | веќе видена | слични

Остварувањето на германската економија во четвртиот квартал од минатата година беше полошо од очекуваното, што е знак дека најголемата европска економија ...
| | веќе видена | слични

Индиската економија благо ќе забави во фискалната 2023/2024 година. поради забавувањето на активностите во светот, што најверојатно ќе му наштети на извозот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руската надворешна трговија се врати на нивото на кое беше пред почетокот на војната во Украина, а санкциите кои Западот ги воведе кон Москва не го постигнаа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во својот најнов извештај за економската состојба во светот, Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека се очекува Велика Британија ...
| | веќе видена | слични

NYT: Руската надворешна трговија се врати на нивото од пред војната, санкциите неефикасни Филип Здравески 01.02.2023 / 08:40 Свет Руската надворешна трговија ...
| | веќе видена | слични

Економијата на Обединетото Кралство ќе се намали и ќе има слаби перформанси во другите напредни економии бидејќи високите трошоци за живот продолжуваат да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 599 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 264 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватите ќе треба да се стрпат: Пленковиќ најави видливи резултати од влезот во Шенген и Еврозоната кон крајот на годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: