„Ја завршуваме приказната засекогаш ако не ми обезбедиш трансфер во…“ – откриено како Роналдо ја прекинал соработката со Мендеш


Жорж Мендеш кој повеќе од две децении соработуваше со Кристијано Роналдо од оваа зима повеќе не е задолжен за кариерата на Португалецот. Сега во медиумите се ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот Кристијано Роналдо со сопругата Георгина Родригез живеат во луксузенн хотел во Саудиска Арабија, каде цената е 3150 евра по ноќ. Веќе месец дена со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По трансферот на Кристијано Роналдо во Саудиска Арабија, светските медиуми почнаа да шпекулираат дека и други фудбалски ѕвезди ќе го следат неговиот пример и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи се појави видео кое го привлече невиденото внимание на фудбалските фанови ширум светот...Роналдо со својата игра ги разочара навивачите, ...
| | веќе видена | слични

По шокантниот трансфер на Кристијано Роналдо во Ал Наср, сега пребогатите шеици се во нов поход. Имено државата Саудиска Арабија, преку своите клубови упатила ...
| | веќе видена | слични

Реакцијата на Кристијано Роналдо откако фановите го снимале во ресторанот во којшто тој влегол, ги изненадила присутните. Пред неколку денови популарниот ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо. Човек – приказна. Секој ден, секој час има по нешто интересно за него. Се знае сега каде игра, се знае дека пред некој ден газдите на Ал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудиска Арабија има намера со големите фудбалски ѕвезди да ја промовира земјата и да ја истакне кандидатурата, заедно со Египет и Грција, за домаќин на ...
| | веќе видена | слични

Не е јасно дали станува збор за шега или навистина на снимката е еден од претседателите на арапскиот клуб. Засега доаѓањето на Кристијано Роналдо во Саудиска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Документот кој практично ги обединува четирите претходно предложени декларации од неколку политички партии кај нашиот источен сосед, има девет точки во кои ...
сите 645 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Почнувајќи од денеска од 18:00 часот, за сообраќај ќе биде затворена улицата Самуилова, на потегот од улицата Самуилова до крстосницата со улицата Прохор ...
сите 420 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ја завршуваме приказната засекогаш ако не ми обезбедиш трансфер во…“ – откриено како Роналдо ја прекинал соработката со Мендеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: