Полскиот премиер: Ќе бараме компензација од ЕУ за Леопадрите што што ги испраќаме во Украина


Моравјецки во интервју за полската телевизија ТВН рече дека ова барање „ќе биде уште еден тест за добрата волја на Европската унија“, додавајќи дека се надева ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Новоизбраниот претседател на Чешка Петр Павел денеска изјави дека на Украина треба да и се дозволи влез во НАТО „штом војната ќе заврши“. Павел, пензиониран ...
| | веќе видена | слични

Сите зборуваат за тенковите, но што е со германските дронови кои пристигнуваат во Украина? Александра Спасеска 01.02.2023 / 14:53 Свет Борбени тенкови и ...
| | веќе видена | слични

САД подготвуваат пакет воена помош од две милијарди долари за Украина, вклучително и ракети со долг дострел, објави „Ројтерс“, повикувајќи се на два извори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 538 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 368 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 181 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полскиот премиер: Ќе бараме компензација од ЕУ за Леопадрите што што ги испраќаме во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: