Изгласан Законот за финансиска инспекција во јавниот сектор

4 копии

Во тензична атмосфера денеска продолжи расправата за кандидатот за уставен судија Љубомир Јовески во собраниската Комисија за прашања на изборите и ...
| | веќе видена | слични

Дебатата за избор на уставни судии на продолжението на Комисијата за избори и именувања мина во зајадлива атмосфера околу предлогот државниот обвинител Љубомир ...
| | веќе видена | слични

ВМРО – ДПМНЕ побара прекин на седницата и повлекување на предлогот за Јовески, а побараа да ги добијат стенограмите од претходните седници. „Вие што изјавивте ...
| | веќе видена | слични

Високи тонови, караници, опоменување. Во тензична атмосфера продолжи расправата на собраниската Комисија на која се разгледува предлогот, актуелниот републички ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на седницата неколкумина членови на Комисијата се пријавија за процедурална забелешка. Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ побара седницата да биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ќе ја продолжи расправата за предлогот Љубомир Јовески, актуелниот републички јавен ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгласан Законот за финансиска инспекција во јавниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: