Меџити: Дебатата e клучна за демократизирање на партијата и на општеството

Сериозна дебата и европски вредности, се потребни за напредок на државата, а за тоа е потребно демократизирање на партијата, отворена дебата, аргументи и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети , ги коментираше сопартијците од т.н. „Огнена група“ во неговата партија, велејќи дека „останале на власт 20 години и правеле ршум“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Алијанса за Албанците и гостиварски градоначалник, Арбен Таравари, реагираше на изјавата на некогашниот градоначалник на Гостивар и актуелен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имав кажано дека од далечина се гледа оти не е добар со здравјето. Но, тој не е мој пациент, треба да кажат лекарите, ако направи контрола и ако има проблем, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТВ Алсат му го упати ова прашање на лидерот на Алијанса на Албанците кој е и редовен професор по неврологија на Медицинскиот факултет во Скопје, дали се’ уште ...
| | веќе видена | слични

На времето сметаше дека има вистински здравствени проблеми, но сега не сака да зборува за тоа, бидејќи лидерот на ДУИ едноставно не бил негов пациент. Ова важи ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека Али Ахмети има вистински здравствени проблеми и му посакувам час поскоро да има успешна пензија, бидејќи за еден, или за два месеца ќе отиде таму ...
| | веќе видена | слични

„Таравари, сега седнувате заедно со претседателот на ДУИ Али Ахмети. Каква е неговата здравствена состојба?“ – ова провокативно прашање му беше поставено вчера ...
| | веќе видена | слични

Си зададов задача себеси новите генерации да бидат унапредени, рече пратеникот и лидер на ДУИ Али Ахмети на синоќешната средба во Боговиње. ДУИ продолжува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 510 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 321 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 232 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити: Дебатата e клучна за демократизирање на партијата и на општеството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: