ФАКТОР НА ДЕНОТ: Џамбаски пак повтори дека Македонија била бугарска, а Радев бара да се стави крај на омразата во Македонија


ЏАМБАСКИ МУ ОДГОВОРИ НА ПЕНДАРОВСКИ Европратеникот Ангел Џамбаски провокативно преку социјалните мрежи му возврати на претседателот Стево Пендаровски за ...
| | веќе видена | слични

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема основ за тврдењата на министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи, дека сме заинтересирани за конфликт меѓу Македонија и Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

„Убедени сме дека нема основа за такви тврдења, а камоли докази, како што беше случај повеќе пати. Напротив, придонесот на нашата земја во решавањето на ...
| | веќе видена | слични

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
| | веќе видена | слични

Од руската амбасада реагираат и кон македонските медиуми кои пишуваат дека Кремљ се меша во внатрешните работи на Македонија, па бараат да се има поодговорен ...
| | веќе видена | слични

Очекувам судири во сабота во Скопје, вели поранешниот заменик министер за надворешни работи на Бугарија Милен Керемедчиев. Во гостување на БТВ, вели дека ...
| | веќе видена | слични

Апел до граѓаните и политичарите на Македонија и Бугарија да не се дозволи ескалација на тензиите при одбележувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 431 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Џамбаски пак повтори дека Македонија била бугарска, а Радев бара да се стави крај на омразата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: