Бугарија во април оди на нови избори

Изборната комисија на земјата соопшти дека само 11,4 отсто од гласачите го искористиле правото на глас во вториот круг од изборите, што се одржа во неделата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гласачите во Тунис масовно го бојкотираа вчерашниот втор круг од парламентарните избори во земјата, бидејќи на гласање излегоа само 11,3 отсто од осумте ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долниот дом на полскиот Парламент го усвои амандманот на изборниот законик со цел да се зголеми излезноста на гласачите на годинашните парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на партијата Има Таков народ, Слави Трифонов вели дека почетокот на собирањето потписи за одржување на референдумот за воведување претседателска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Датумот на предвремените парламентарни избори ќе биде 2 април, најави вчера бугарскиот претседател, Румен Радев, во Софија. Шефот на бугарската држава ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 258 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 201 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија во април оди на нови избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: