Не добил пари па ја убил, приведен роднина за убиството на жената во Струмица

25 годишен струмичанец е осомничен за убиството на 83 годишната жена која пред четири дена беше пронајдена мртва во нејзиниот дом. Се работи за нејзин роднина ...
| | веќе видена | слични

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
| | веќе видена | слични

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повеќе медиуми ја пренесоа веста дека Муса Ахмети, внук на Али Ахмети од братучед кон крајот на декември лани бил уапсен во неговиот дом каде биле пронајдени ...
| | веќе видена | слични

Полицијата приведе крадец од Куманово кој извршил кражба на улица „Доситеј Обрадовиќ“ во Скопје. По преземените мерки, констатирано е дека сторителот на делото ...
| | веќе видена | слични

На 25.01.2023 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, од Секторот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна посрапка против жител на гостиварското село Сенокос, кај кого полицијата при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не добил пари па ја убил, приведен роднина за убиството на жената во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: