Таравари: Давањето поддршка за кворум во Парламенотот не е влез во Влада


4 копии

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Никола Тупанчевски кој ќе настрада во партиската трговија со која Ковачевски ќе ја внесе Алијанса за Албанците во владата даде изјава која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кренар Лога од Алијанса за Албанците, кој веќе беше виден како со партискиот претседател Арбен Таравари, оди на средба во Владата за евентуално проширување на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за правда останува еден од ресорите што целиме да ги раководиме, заедно со Министерството за здравство, информираат за МИА извори од Алијансата ...
| | веќе видена | слични

Партијата Алијанса за Албанците (АА) веќе со една нога е во Влада откако нејзиниот лидер Арбен Таравари вчера после средбата со премиерот Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната средба на Арбен Таравари и Димитар Ковачевски во Владата и синоќешниот извршен одбор на СДСМ, на кој беа дадени насоки да се продолжат ...
| | веќе видена | слични

Најтесното раководство на владејачката Алтернатива вечерва на средба во Гостивар ќе одлучува какви чекори ќе преземат во однос на евентуалниот влез на ...
| | веќе видена | слични

Додека претседателот на Алијанса за Албанците (АА) Арбен Таравари в петок очекува понуда од премиерот Димитар Ковачевски и првичен договор за распределба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 424 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 430 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена

Оваа комбинаторика во Парламентот нема да влијае врз добивање на мнозинство за уставните измени. Позицијата на ВМРО-ДПМНЕ е јасна, иако не ја кажува на тој ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Давањето поддршка за кворум во Парламенотот не е влез во Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: