Давид Ј. Костеланчик ќе биде новиот американски амбасадор во Албанија

Американскиот претседател Џо Бајден го номинира дипломатот од кариера Дејвид Џ. Костеланчик за амбасадор на Соединетите американски држави во Албанија, кој ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Новата американска амбасадорка во Русија, Лин Трејси, особено внимание ќе посвети на одржувањето на дијалогот меѓу Вашингтон и Москва и односот меѓу народите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Москва разбира дека новата американска амбасадорка во Русија Лин Трејси сега практично нема слобода на маневрирање, но се надева дека ќе ги земе предвид ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници ...
сите 266 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 173 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак вечерва на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара. Сведоци на настанот посочуваат ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давид Ј. Костеланчик ќе биде новиот американски амбасадор во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: