ХОЛАНДСКИ МИНИСТЕР ГО ПОДДРЖА ПАЛЕЊЕТО НА КУРАНОТ ВО ХАГ „Слободата на изразување важи и за несоодветните мислења“


Слободата на изразување е важна вредност и се однесува и за непријатни мислења. Ова денеска го изјави холандскиот министер за надворешни работи Вопке Хукстра, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германскиот конзулат во Истанбул денеска е затворен поради зголемена закана од напад во најголемиот турски град, соопшти германското Министерство за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Организацијата за исламска соработка (ОИЦ) побара остри контрамерки против неодамнешното палење на примероци на Куранот во Шведска, Холандија и Данска. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД излезе со уште едно предупредување за можни терористички напади во Турција. Амбасадата на САД во Турција денеска ги предупреди Американците за можни напади ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американската Амбасада во Турција денеска ги предупреди Американците за можни терористички напади врз цркви, синагоги и дипломатски претставништва во Истанбул, ...
| | веќе видена | слични

По сѐ изгледа дека Израел стои зад нападот изведен со беспилотни летала врз фабрика за воена опрема во Иран. Така барем тврдат американските воени извори кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турција издаде предупредување за патување за САД и некои европски земји, укажувајќи на зголемениот број инциденти против странци и расистички напади, како и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Турција ги предупреди своите граѓани за можни дискриминаторски напади во Европа и САД по серијата исламофобични инциденти и откако Шведска, Норвешка и Данска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција ги предупреди своите граѓани за „можни исламофобични, ксенофобични и расистички напади“ во САД и Европа, откако нејзините западни сојузници ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Документот кој практично ги обединува четирите претходно предложени декларации од неколку политички партии кај нашиот источен сосед, има девет точки во кои ...
сите 651 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХОЛАНДСКИ МИНИСТЕР ГО ПОДДРЖА ПАЛЕЊЕТО НА КУРАНОТ ВО ХАГ „Слободата на изразување важи и за несоодветните мислења“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: