Ахмети се сретна со британскиот амбасадор Лосон, му кажа дека иднината е во Сојузот за Европа

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети , денеска оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во земјата, Метју Лосон . Ахмети и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, потпретседателите Горан Мисовски и Хусни Исмаили и координаторите на пратеничките групи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна ...
| | веќе видена | слични

Соговорниците разменија мислења за тековниот пристапен процес на Македонија во ЕУ и потребата за забрзана евро-интеграција за сите држави од Западен Балкан во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска во неговиот кабинет го пречека британскиот амбасадор во Скопје, Метју Лосон. „Му се заблагодарив на ...
| | веќе видена | слични

На средба со потпретседателот на Владата на Република Србија, Милош Вучевиќ разговаравме на повеќе теми, во насока на продолжување и унапредување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од министерката за одбрана, Славјанка Петровска и министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

А ктуелните претседавања на Шведска со Европската Унија и на Северна Македонија со ОБСЕ беа меѓу темите за кои денеска на средба разговараа министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Документот кој практично ги обединува четирите претходно предложени декларации од неколку политички партии кај нашиот источен сосед, има девет точки во кои ...
сите 654 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Почнувајќи од денеска од 18:00 часот, за сообраќај ќе биде затворена улицата Самуилова, на потегот од улицата Самуилова до крстосницата со улицата Прохор ...
сите 419 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети се сретна со британскиот амбасадор Лосон, му кажа дека иднината е во Сојузот за Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: